زیردریایی ها یکی از مهمترین تسلیحات نظامی در جهان هستند که به عنوان یک جنگ افزار استراتژیک شناخته می شوند. زیردریایی ها امروزه در نقش اسکورت ناو و ناوشکن های جنگی، حفاظت از آب های اختصاصی، حفاظت از سواحل مهم، گشت، عملیات های اتمی، رهگیری و... مورد استفاده قرار می گیرند. هدف گیری یک زیردریایی پیشرفته آنچنان که نشان می دهد نیز ساده نیست. زیردریایی های پیشرفته امروزه به سامانه های بسیار پیشرفته رهگیری موشک پیش از برخورد، رادارهای بسیار پیشرفته، سیستم های صوتی دریافت ارتعاش و... مجهز هستند که آنها محافظت می کند. در این مطلب شما عزیزان را با زیر دریایی های برتر جهان در بخش تهاجمی آشنا خواهیم کرد. با خبرگزاری ایرانی تسلیحات نظامی همراه باشید تا سلاطین خاموش اما قدرتمند دریاها را بشناسیم. 

شماره یک Seawolf class USA

ایالات متحده به عنوان قدرتمند ترین نیروی نظامی جهان در شناخته می شوند و زیردریایی های کلاس Seawolf به عنوان مخوف ترین ماشین های جنگی زیر آب شناخته می شوند. این کلاس در دو زیردریایی یواس‌اس سی‌ولف (اس‌اس‌ان-۲۱) و یواس‌اس کنتیکت (اس‌اس‌ان-۲۲) خلاصه می گردد. کلاس سیاولف در عین حال به عنوان گران ترین زیردریایی های جهان نیز شناخته می شوند و تولید آنها در ابتدا به دلیل مراقبت از شوروی سابق بود. این زیردریایی ها تهدیدات بالستیک شوروی را رصد کرده و آمادگی پاسخ سریع به آنها را داشتند.

خبر گزاری ایرانی تسلیحات نظامی

کلاس سیاولف شامل 3 فروند است. در ابتدا برنامه ریزی برای تولید 20 عدد از این کلاس آغاز شده بود که به دلیل هزینه تولید نگهداری بسیار بالا و همچنین فروکش کردن جنگ سرد، تنها 3 فروند از آنها تولید شد که هم اینک در خدمت آمریکا هستند. Seawolf ها در سال 1997 وارد خدمت شدند و هم اینک از اژدرهای MK-48، هارپون، کروز و تاماهاوک استفاده می کنند.


زیردریایی Seawolf class USA

این زیردریایی ها قادر به حمله سریع به ناوهای جنگی نیز خواهند بود. اما یکی از ویژگی های Seawolf در تولید صدای بسیار سونار است. این زیردریایی آرام ترین شناور زیر سطحی جهان است به طوری که حتی در سرعت 25 گره دریایی، سونار ایجاد شده توسط آن از کلاس لس آنجلس نیز کمتر است! عمق قابل نفوذ آن 487 متر است و 8 جایگاه پرتاب اژدر برای آن نصب شده است که قطر آنها 660 میلی متر است. Seawolf می تواند در مناطق قطبی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

باقی مطلب را در ادامه مطاله بفرمایید...


خبرگزاری ایرانی تسلیحات نظامی منبع : خبرگزاری ایرانی تسلیحات نظامی
برچسب ها : زیردریایی ,seawolf ,کلاس ,تولید ,جهان ,شوند ,تسلیحات نظامی ,seawolf class ,کلاس سیاولف ,ایرانی تسلیحات ,خبرگزاری ایرانی ,ایرانی تسلیحات نظامی ,خبرگزاری ا